מקרקעין

קרקע במדינת ישראל היא מצרך יקר בעל היצע מוגבל ביותר. לכן, כאשר עתידים לעשות עסקה במקרקעין יש לעשות זאת באמצעות עורך דין המתמחה בתחום שכן עסקאות במקרקעין, עשויות להיות מורכבות והרות גורל. משרדנו שרון, וייס קרטיה מתמחה במגוון תחומי מקרקעין

  • כאשר אדם קונה או רוכש דירה, מדובר באחד מנכסיו היקרים ביותר, אם לא היקר ביותר. לכן, גם בקניית דירה או במכירת דירה על אדם להיות מודע לכלל זכויותיו כדי שיעשה את העסקה הזהירה והמשתלמת ביותר שהוא יכול לעשות. נכונים הדברים גם לגבי השכרה או שכירה של נכס מקרקעין וחכירה גם כן.
  • כאשר אדם עתיד לרכוש דירה מקבלן עליו לדעת כי הוא עומד לכרות עסקה עם שחקן חוזר, ולכן גם מנוסה, בשוק המקרקעין. על מנת שרוכש דירה ידע את כלל זכויותיו, ולא יתלה את מיטב כספו על קרן הצבי, יש לבצע את הרכישה לאחר בחינה מדוקדקת של חוזה המכר, הבטחת התמורה על ידי עירבונות, והעברת הזכויות בנכס,כדין.
  • כאשר אדם בעל קרקע מנהל מגעים עם קבלנים לשם הסכמי קומבינציה, עליו לדעת כי מדובר בהסכם מורכב המכיל בתוכו סיכון לא מבוטל. את ההסכם יש לערוך באמצעות עו"ד על מנת שכלל האינטרסים של בעל הקרקע ימומשו והוא יזכה לעירבונות כדי לבטח את השקעתו.
  • במידה ואדם רכש נכס מקרקעין, מעבר לקבלת השליטה הפיזית באותו הנכס, על אותו רוכש לוודא שהזכויות בקרקע או בנכס נרשמו לזכותו בלשכת רישום המקרקעין, שכן הרישום מהווה את ההוכחה לזכות במקרקעין ,בישראל.
  • אדם שהוא בעל קרקע או בעל נכס מסחרי/ מבנה הוא מחויב על פי חוק בתשלום מיסי מקרקעין , במועד מכירת הנכס.  על מנת לשלם מס אמת, יש להתייעץ עם עו"ד בדבר היקפי המס אותם יש לשלם ולהגיש השגות מול רשויות המס ,במקרה הצורך.

 

עו"ד ומגשרת מרב וייס קרטיה ממשרד עורכי דין שרון, וייס קרטיה מתמחה בייצוג מוכרים/רוכשים של דירות מגורים/קרקע/נכסים עסקיים,ייצוג רוכשים מקבלנים ועריכת הסכמי מכר, הסכמי קומבינציה, הסכמי חכירה ושכירות.

בתחום המקרקעין אל מול הרשויות, עו"ד ומגשרת מרב וייס קרטיה מתמחה בעריכת השגות לרשויות המס וייצוג מולן, רישום זכויות בלשכת רישום המקרקעין, רישום זכויות במינהל מקרקעין ישראל ובחברות משכנות.

לקבלת ייעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: